Cvičení podle Mojžíšové

Metoda paní Mojžíšové je rehabilitační cvičení, které má pozitivní výsledky především u tzv. funkční sterility žen. Žena je z gynekol ogického pohledu zdravá, jen dochází k sevření určitých svalů, kterésouvisí s reprodukcí. Metoda se zabývá procvičením a protažením pánevního svalstva, čímž se zlepšuje jeho prokrvení. Dále se zaměřuje na správné postavení pánve, různé bloky páteře a celkovou relaxaci.

 Rašelinové obklady

Ohřátá rašelina se aplikuje lokálně, přímo na postiženou část těla. Dochází k plynulému přechodu tepla do organismu. Používá se zejména k lokálnímu p rohřátí. Předávání tepla je pozvolné, trvá až 30 mi nut. Vhodné jako předehřátí před následnou individuální terapii. Účinky jsou i hloubkové zejména k uvolnění svalů, pro tlumení bolesti, při léčbě kožních problémů, vhodná je aplikace na artrózy, na bolesti hluboko uložených svalů, u onemocnění M. Bechtěrev apod.

Měkké trakční techniky

Jedná se o šetrné metody využívající postizometrické relaxace (dechová cvičení) ke snížení nebo úplnému odstranění drobných blokád, ke snížení bolestí vzniklých zatuhlými svaly nebo jejich skřípnutím.Tato technika se kombinuje s masážemi postižených míst.

 

Mobilizace páteře a periferních kloubů

Slouží k cílenému posílení a regeneraci ochablých svalových skupin jemnou aktivizací. Odborný rehabilitační pracovník odstraňuje funkční poruchy páteře speciálními mobilizačními a relaxačními technikami.